Czym jest limit kredytowy i jak z niego korzystać?

Email
Wtorek, 09 Grudzień 2014 15:10

Kiedy starasz się o wydanie karty kredytowej, na ostateczną decyzję banku wpływa wiele czynników. Jego pracownicy wnikliwie sprawdzają twoją historię w biurach informacji gospodarczych takich jak BIK, ERIF lub KRD, a ocena zdolności kredytowej wyrażana jest w skali punktowej – im mniej punktów otrzymasz, tym mniejszą kwotą pieniędzy będziesz mógł dysponować.


 

Czym jest limit kredytowy?


W prostych słowach: limit kredytowy stanowi pewną kwotę pieniędzy, którą możemy swobodnie dysponować przy pomocy karty kredytowej w ramach umowy z bankiem. Dzięki ciągłemu odnawianiu się limitu kredytu klient płacący raty w terminie ma stały dostęp do pieniędzy bez obaw, że na koncie nagle zabraknie środków.


Jak wspomniano, wysokość limitu kredytowego przyznawanego przez bank zależy przede wszystkim od pozytywnej opinii instytucji takich jak Biuro Informacji Kredytowej lub Krajowy Rejestr Dłużników. „Na ilość pieniędzy, którą otrzymasz, wpływ mają też twoje dochody, wszelkie otrzymane nakazy zapłaty oraz nieterminowe płatności, jak również posiadanie ograniczonej historii kredytowej, spowodowanej na przykład staraniem się o kredyt po raz pierwszy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile pieniędzy możesz otrzymać, wejdź na naszą stronę i wypełnij wniosek” – radzi ekspert Vanquis Banku. Wspomniana instytucja proponuje wymagającym klientom jedną z najbardziej atrakcyjnych pożyczek odnawialnych na rynku, oferowaną w postaci limitu na karcie kredytowej. Minimalna suma pieniężna, na jaką mogą liczyć nowi pożyczkobiorcy, wynosi 1100 zł. Warto jednak wspomnieć, że kwota pierwszej pożyczki może sięgnąć nawet 5500 zł, co czyni tę ofertę szczególnie godną uwagi. Limit kredytowy ma w tym wypadku odnawialny charakter. W przypadku terminowych spłat i nieprzekraczania przyznanego limitu suma na koncie odnawia się, co stwarza możliwość wielokrotnego korzystania z dodatkowych pieniędzy bez konieczności składania kolejnych wniosków kredytowych.


Jakie korzyści daje limit kredytowy?


Świadome korzystanie z karty kredytowej np. online przypisanej do rachunku może przynieść wymierne korzyści. Ustalony przez bank okres bezodsetkowy (wynoszący zwykle do 56 dni) powoduje, że terminowe spłaty zobowiązania umożliwiają klientowi stałe korzystanie z nieoprocentowanego kredytu w wysokości limitu ustalonego przez bank. W dzisiejszym świecie usług finansowych trudno wyobrazić sobie bardziej atrakcyjną formę pożyczki.